Concordia nieuws

Nieuwsbrief zomer 2017

Author: Linda Groenewoud/dinsdag 4 juli 2017/Categories: Nieuws voor leden

Beste leden,

De zomervakantie staat voor de deur en we willen jullie middels deze nieuwsbrief op de hoogte houden van de komen concerten en activiteiten.

 

Concordia verhuist!

Per oktober dit jaar zal het orkest van Concordia niet langer repeteren in het Wijkcentrum Slangenbeek, maar ik "de Klankkast" aan de Weusthagstraat 1 in Hengelo, waar ook Armonia is gehuisvest. Hiermee gaan we onze leerlingen achterna, die 2 seizoenen geleden al de weg naar de Klankkast wisten te vinden.

In september 1998 hebben we ons toenmalige eigen gebouw aan de Slachthuisweg verkocht en zijn we verhuisd naar het huidige Wijkcentrum Slangenbeek. Door deze verhuizing wilden we ons in een jong deel van de stad vestigen, met veel potentiële leden en dicht bij onze jeugdleden. Nu we 19 jaar verder zijn, moeten we concluderen dat ons honk in de Slangenbeek minder heeft gebracht, dan we hadden verwacht. Concordia heeft, net als de meeste andere verenigingen, te kampen met een dalend aantal leden. Daarom hebben we onze krachten gebundeld, door de samenwerking met Armonia, de grootste vereniging in Hengelo. Armonia en Concordia hebben een vergelijkbare achtergrond, onze repetitielocaties liggen dicht bij elkaar en we hebben in het verleden als vaker met groot succes samengewerkt.

Nu we samen met Armonia hetzelfde repetitiegebouw delen, staat ons niets meer in de weg voor een volgende fase van onze samenwerking. Verder rekenen wij er op dat dit fraaie gebouw met prima voorzieningen, jullie allen ook weer meer uitnodigt om samen met de andere leden nog even na te praten, na afloop van de repetitie. Deze 3e helft is een zeer belangrijke pijler voor een succesvolle vereniging, en daar zijn we samen verantwoordelijk voor. Dus, doe jezelf en anderen een plezier, en kom na afloop nog even gezellig kletsen in de gezellige “kantine” van de Klankkast!

Ik wens jullie namens het bestuur een prettige zomervakantie,

Mark van Aarsen

Het verzet kraakt

Begin september gaan wij meespelen samen met muziekvereniging HOT uit Enschede bij de grote theaterproductie "Het verzet kraakt" over de grootste bankroof aller tijden.
Het wordt een uniek en groots project. Kijk voor meer informatie  en om kaarten te kopen op http://hetverzetkraakt.nl/ 

Het orkest van Concordia en Hot  spelen 6,7,8,en 9 september en 13 en 16 september. 
Voor orkestleden is alle informatie te vinden op
http://concordiahengelo.nl/Nieuws/Concordia-Nieuws-voor-leden/ArtMID/468/ArticleID/115/Het-verzet-kraakt 

Het verzet kraakt in de media:
https://www.facebook.com/hetverzetkraakt/

TJHO naar Olonzac in Frankrijk

Dit jaar is het weer zover: TJHO reist voor twee weken af naar het Zuid-Franse Olonzac! Daar zal hard worden gewerkt aan een nieuwe theaterproduktie en TJHO zal een aantal concerten geven in Olonzac en omgeving (voor overzicht, zie hieronder). Maar het is vooral een reis waar door de TJHO’ers alweer bijna twee jaar naar wordt uitgekeken vanwege het unieke samenzijn en alle gezelligheid die deze reis zo kenmerkt! 
Van Concordia zijn er ook een paar jeugdleden die meegaan!

Concertoverzicht TJHO in Frankrijk:

Zondag 23 juli 21:00 uur: Concert op de markt in Olonzac 
Maandag 24 juli 21:00 uur: Concert in Fleury
Dinsdag 25 juli 21:00 uur: Concert in Lèzignan

Vrijdag 28 juli 21:00 uur: Concert op de markt in Olonzac
Zaterdag 29 juli 21:00 uur: Concert La Livinière
Zondag 30 juli: Festival in Cape d’Agde
Woensdag 2 augustus: FRANSE PREMIERE Theatervoorstelling The Muppe TJHO in Olonzac
Première The Muppe TJHO op 30 september 2017 om 20:00 uur.

Concert wijkfeest Slangenbeek

Zondag 16 juli

15.00 - 15.45 uur ALLO
16.00 – 16.45 uur TJHO
17.00 – 17.45 uur Concordia en Armonia samen
Orkestleden uiterlijk aanwezig om 16.30 uur maar liever eerder zodat we ook bij ALLO en TJHO kunnen luisteren
Kleding: zwart en wit. (effen)
Locatie: Levantstraat Hengelo
 

 

Nieuws van de jubileumcommissie

Hallo Concordianen!

Het schiet al op, nog even en we bestaan 125 jaar als muziekvereniging Concordia!
Achter de schermen zijn we druk bezig met een mooi programma voor het jubileumjaar.

We hopen er volgend jaar een mooi jaar van te gaan maken, met net even wat extra. Het hoogtepunt wordt een concert in november samen met het Orkest van het Oosten. Hiervoor krijgen we in april al masterclasses van de muzikanten van het OvhO. Deze zullen op de repetitieavonden gepland gaan worden.

De volgende data kunnen verder alvast in de agenda worden genoteerd;

11 februari 2018                    Valentijnsconcert
Maart    2018                         Lions concert
4 mei  2018                           Dodenherdenking (we zijn met Concordia dit jaar aan de beurt)
1e week september              WAK
27 oktober 2018                   Verenigings jubileumfeest!!! Zet hem alvast in de agenda!!!
24 november  2018              Concert samen met het Orkest van het Oosten

We zijn nog bezig met kijken naar een mogelijkheid om een korte buitenlandse trip te gaan maken. Zodra hier meer over bekend is, laten wij dit weten. Verder blijven leuke ideeën natuurlijk altijd welkom!

Groetjes van de jubcie,

Marike, Brigit, Cathalijne, Maaike en Mieke

 Agenda 2017:

  • Woensdag 12 juli laatste repetitie. Generale repetitie samen met Armonia 
  • 16 juli concert wijkfeest
  • ​Woensdag 30 augustus eerste repetitie nieuwe seizoen. Repetitie voor Het verzet kraakt!
  • 6,7,8,en 9 september en 13 en 16 september​ "Het verzet kraakt"
  • 17 september TJHO in Delden
  • 30 spetember en 1 oktober The Muppet van TJHO
  • Woensdag 4 oktober eerste repetitie in de Klankkast
  • Zaterdag 11 november najaarsconcert met fanfare Oosterhesselen. Concert is in Hengelo
     

​Namens het bestuur allemaal een hele fijne zomervakantie!

Number of views (2121)

Tags: